banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

Jubileusz 80-lecia fundacji stałej siedziby Szkoły Podstawowej w Glinniku

„Znać wczoraj. Działać dzisiaj. Tworzyć jutro”


zdjęcie na zajawkęPod takim hasłem Publiczna Szkoła Podstawowa w Glinniku 24 listopada 2017r. uroczyście obchodziła Jubileusz 80 - lecia fundacji stałej siedziby szkoły. Choć nie zachowały się dokumenty, w których zapisano by dokładną datę oddania budynku do użytku, to społeczność szkolna wybrała ten dzień nieprzypadkowo. Uroczystość ustalono w bezpośredniej bliskości 101 urodzin poetki, absolwentki szkoły – Marii Haliny Gajewskiej, rozsławiającej „kraj lat dziecinnych” – Glinnik. Jak pisze w liście skierowanym do szkoły z okazji Jubileuszu syn autorki pan Ryszard Pichola: „Mama moja do końca swego 98-letniego życia zakochana była w rodzinnym Mazowszu. Sercem i duszą zawsze była tu, w Glinniku, Spale i Tomaszowie, czego dawała wyraz w swoich wierszach, pełnych impresji i opisów piękna tej ziemi”.
Obchody Jubileuszu rozpoczęła uroczysta msza święta w Kościele parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Spale w intencji uczniów, rodziców, pracowników i absolwentów szkoły, którą celebrował ks. Dariusz Łosiak.
Następnie wszyscy udali się do siedziby szkoły, by rozpocząć galę jubileuszu szkoły.

Czytaj więcej: Jubileusz 80-lecia fundacji stałej siedziby Szkoły Podstawowej w Glinniku

Informacja

INFORMACJA
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Glinniku

informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017r.


Wyjazd na Mszę Św. do Kościoła do Spały sprzed szkoły o godz. 8.45. Msza Św. o godz. 9.00

CZYTANIA UCZCIE SIĘ OD NAS!

dsc00313Z opublikowanego raportu Biblioteki Narodowej o stanie czytelnictwa w Polsce wynika, że aż 63% ludzi powyżej 15 roku życia w ogóle nie czyta książek. Tylko co trzeci Polak sięga po lekturę raz w roku. Jedynie 46% naszych obywateli w 2016r. przeczytało tekst dłuższy niż 3 strony formatu A4!
41% zadeklarowało, że w domu ma jedynie niezbędne podręczniki szkolne!
1 czerwca 2017r. o godz. 10.00 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły postanowili dołączyć do ogólnopolskiej akcji pobicia rekordu czytania książek i podkreślić tym samym, że czytają książki, a dorośli powinni brać przykład z dzieci, aby znów czytanie stało się modne i było oznaką wiedzy i kultury.

Czytaj więcej: CZYTANIA UCZCIE SIĘ OD NAS!

Zbiorka plastikowych nakrętek zakończona sukcesem !!!

44Tradycją stał się już udział naszej szkoły w corocznej zbiórce nakrętek. Akcja trwała od września do maja i cieszyła się ogromnym powodzeniem. Wszystkie klasy bardzo chętnie przystąpiły do zbiórki. Staramy się w ten sposób pomóc w miarę naszych możliwości osobom potrzebującym. W tym roku szkolnym włączyliśmy się w akcję na rzecz Gabrysi Małyszek wierząc, że nasz wysiłek pomoże w zebraniu funduszy koniecznych na jej rehabilitację. Zbiórka nakrętek dobiegła już końca. Nasza szkoła przekazała rodzicom Gabrysi 246,20kg.nakrętek.Tegorocznymi rekordzistami okazała się klasa V, która zebrała 65,20kg. Koordynatorem akcji była p. Agnieszka Bernaciak-pedagog szkolny. Poniżej zamieszczamy podziękowania, które otrzymaliśmy od rodziców Gabrysi.

Czytaj więcej: Zbiorka plastikowych nakrętek zakończona sukcesem !!!

Podsumowanie akcji charytatywnej „Szkoło, Pomóż i Ty”

pomoz i tyNasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji charytatywnej ,,SZKOŁO, POMÓŻ I TY”. Celem tegorocznej akcji była pomoc w zebraniu środków na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla podopiecznego Fundacji-Daniela Czerniaka.
W związku z tym przedsięwzięciem wśród uczniów rozprowadzane zostały cegiełki – pomoce edukacyjne z języka polskiego, angielskiego, matematyki itp. Dzięki temu uzyskano kwotę 154,50zł, która została w całości przekazana na konto Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”. Koordynatorem akcji była p.Agnieszka Bernaciak-pedagog szkolny.
Dziękujemy za dobre serce wszystkim, którzy włączyli się do akcji !!!