Oficjalna strona Publicznej Szkoły Podstawowej w GlinnikuKonkursy 2015/2017"Wierszem łatwiej, szybciej i radośniej, czyli rymowanki, wyliczanki, fraszki oraz inne sposoby skuteczne w nauce ortografii"

banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

   I miejsce w powiecie w Konkursie „Wierszem łatwiej, szybciej i radośniej, czyli rymowanki, wyliczanki, fraszki oraz inne sposoby skuteczne w nauce ortografii” to hasło konkursu rozpisanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Tomaszowie Maz. zachęcające uczniów do poznania i utrwalania zasad poprawnej pisowni w dogodny dla siebie sposób.

W etapie szkolnym powstało kilka zabawnych, a zarazem niezwykle pożytecznych fraszek i wierszyków pomagających zapamiętać trudne zasady ortograficzne. Do konkursu można było zgłaszać wymyślony przez dziecko tekst literacki dotyczący reguł ortograficznych. Mile widziana była oprawa graficzna. Z naszej placówki przekazano prace: Emilii Świąder z kl. VI, która zdobyła I miejsce w Powiecie tomaszowskim; Magdaleny Wojciechowskiej kl. VI, Wiktorii Kotyni kl.VI; Jakuba Sobolewskiego kl. V laureata wyróżnienia, Piotra Kwapisa kl.V.
Wszystkie prace były niezwykle pomysłowe i pożyteczne, a napłynęło ich z całego powiatu nadspodziewanie dużo, bo ponad sto kilkadziesiąt! Zapraszamy do lektury, a przede wszystkim stosowania ich w praktyce. Niestety pozbawione są one oryginalnej szaty graficznej, która była przepiękna, wykonana własnoręcznie przez uczniów w różnych technikach.

I nagroda - praca Emilii Świąder kl.VI

Wyróżnienie - praca Jakuba Sobolewskiego kl. V

 

Prace Konkursowe.pdf