banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

WSPÓLNE ZABAWY

20161115 150144Po ciężkim dniu pracy i wysiłku miło jest się zrelaksować podczas wspólnej zabawy. Szczególnym powodzeniem cieszą się różnego rodzaju klocki służące do tworzenia budowli. Każdy tu znajdzie cos dla siebie nie tylko najmłodsi… A kiedy głód nam zaczyna doskwierać trzeba się wspólnie posilić.

Czytaj więcej: WSPÓLNE ZABAWY

TURNIEJ SZACHOWO – WARCABOWY

20170102 145628Bardzo cenną umiejętnością, która rozwija u dzieci logiczne myślenie i wyobraźnie przestrzenną jest gra w szachy. Od początku roku szkolnego uczymy się grać zarówno w szachy,
jak i warcaby. Odbył się również w czasie zajęć świetlicowych turniej w dwóch kategoriach wiekowych o miano „Mistrza szachownicy”, gdzie uczniowie prezentowali już pierwsze swoje umiejętności. W kategorii klas starszych zwyciężył Gracjan Garlikowski, a w klasach młodszych Patrycja Pichola.

Czytaj więcej: TURNIEJ SZACHOWO – WARCABOWY

SPOTKANIA ZE SŁAWNYMI SPORTOWCAMI

P1070664Spędzając czas na „zielonej szkole” w Wiśle mieliśmy szczęście spotkać p. Adama Małysza naszego wielokrotnego medalistę i „Mistrza wskokach narciarskich”.

Podczas naszych pobytów w COS-ie w Spale mieliśmy przyjemność spotkać p. Pawła Fajdek- polskiego lekkoatletę specjalizującego się w rzucie młotem, najmłodszego w historii złotego medalistę mistrzostw świata w tej konkurencji. slawni

Dziękujemy Panom za poświęcony czas i życzymy dalszych życiowych sukcesów!

 

Ruch to zdrowie

telefon 005Kiedy tylko warunki pogodowe pozwalają wychodzimy na wspólne zabawy na boisko szkolne. Rozgrywki w piłkę nożną, zawody kręcenia hula- hop, czy zabawy w berka pobudzają nie tylko nasz apetyt ale pomagają „przewietrzyć szare komórki ” po wysiłku umysłowym. A czasem obserwacja przyrody owocuje niecodziennymi znaleziskami np. czterolistną koniczyną na szczęście - zawsze w szkole przydatne!

Czytaj więcej: Ruch to zdrowie

WITAJ WIOSNO!

20170206 145912W oczekiwaniu na nadejście Wiosny przygotowujemy wspólnie jej portrety, chcemy aby już do nas wróciła. A na jej powitanie opanowujemy trudną technikę wymagającą zręczności w tworzeniu kwiatów z krepiny i bibuły. I chyba całkiem nieźle nam poszło…

Czytaj więcej: WITAJ WIOSNO!

ODRABIANIE PRAC DOMOWYCH

phoca thumb l 20170104 140611Czas w świetlicy organizowany jest tak aby chętni mogli codziennie odrabiać prace domowe. Część uczniów bardzo chętnie korzysta z tej sposobności. Są t zarówno uczniowie klas młodszych
jak i starszych.

Czytaj więcej: ODRABIANIE PRAC DOMOWYCH

KONKURSY CZYTELNICZE KLASY I- III

20161220 132207Doskonalimy swoje umiejętności czytelnicze we współpracy z biblioteką. Codzienne głośne czytanie przynosi wymierne korzyści uczniom w nim uczestniczącym. Dodatkową zachętą dla dzieci
z klas I –III są organizowane konkursy głośnego czytania podczas, których prezentują w obrębie swoich rówieśników przygotowane teksty różnych utworów…

Czytaj więcej: KONKURSY CZYTELNICZE KLASY I- III

NOWY ROK – NOWY POCZĄTEK

20170102 145224Wykonaliśmy samodzielnie kalendarze na rozpoczynający się rok szkolny. Wspólny trud się opłacił, bo miło jest mieć „KALENDARZ” z ważnymi dla siebie wydarzeniami.

 

Czytaj więcej: NOWY ROK – NOWY POCZĄTEK

MIŁO JEST RAZEM BYĆ

20170206 150003Wspólne gry pozwalają miło spędzić czas w oczekiwaniu na powrót do domu wśród rówieśników. Można podpatrzyć również jaką starsi koledzy obierają strategię aby wygrać. Uczą przy okazji empatii i bliskich relacji koleżeńskich.

Czytaj więcej: MIŁO JEST RAZEM BYĆ

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

telefon 024Systematyczne pobyt dzieci na basenie w COS – ie w Spale owocuje nie tylko hartowaniem ciała i sprawnością fizyczną ale pozwala nabywać nowe i doskonalić posiadane już umiejętności pływackie. Założonym celem do osiągnięcia jest zdobycie przez uczniów klas starszych „KARTY PŁYWACKIEJ”, przed opuszczeniem murów naszej szkoły.

 

 

 

Czytaj więcej: W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

Rozwijamy nasz intelekt

20161114 144036W trakcie zajęć odrabiamy prace domowe doskonalimy też nasze umiejętności czytania. Każdy chętny może pochwalić się swoimi umiejętnościami czytania. Młodsi czytają starszym a starsi młodszym….

Czytaj więcej: Rozwijamy nasz intelekt

Masa solna w naszych rękach…

20161114 144007Ćwiczymy i rozwijamy sprawność naszych dłoni. Przygotowaliśmy wspólnie masę solną z której wykonaliśmy używając foremek świąteczne ozdoby. Radości nie było końca szczególnie w trakcie ich dekorowania.

Czytaj więcej: Masa solna w naszych rękach…

Wspólne gry i zabawy

20161128 141654Podczas zajęć uczymy się grać w szachy i warcaby. Układamy i budujemy z klocków… Jak się zmęczymy to musimy przekąsić małe co nieco przygotowane przez nasze kochane Mamy.

Czytaj więcej: Wspólne gry i zabawy

Dzień życzliwości

20161122 143944   Włączyliśmy się w obchody Dnia Życzliwości w naszej szkole. Przygotowaliśmy wspólnie ścienną dekorację na której każdy umieścił „Buźkę” przedstawiającą jego nastrój. Musimy pamiętać, że życzliwym trzeba być codziennie nie tylko od święta…. W tym celu uczniowie klasy III przygotowali uśmiechnięte buźki dla wszystkich uczniów ze szkoły.