banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

Zajęcia basenowe

20181214 152530Jak co roku podczas zajęć świetlicowych odbywają się wyjazdy na basen do COS-u w Spale. Uczniowie uczą się pływać i doskonalą nabyte już umiejętności… Życzymy wszystkim dobrej zabawy!

Czytaj więcej: Zajęcia basenowe

Żywa lekcja przyrody- Gady

20190109 133038Już po raz trzeci przybyli do nas miłośnicy zwierząt i przyrody z Krakowa, którzy tym razem przywieźli z sobą żywe okazy gadów. Uczniowie poznawali życie, budowę i zwyczaje gadów różnych stron świata. Poznali tajniki związane z ich hodowlą, a także dowiedzieli się wielu ciekawostek. Każdy z uczestników mógł dotknąć żywych zwierząt a niektórzy mieli szczęście wziąć je na ręce…

Czytaj więcej: Żywa lekcja przyrody- Gady

Poznajemy nasze miasto powiatowe- Tomaszów Mazowiecki

20181212 130215Uczniowie klasy IV i V udali się na wspólny wyjazd autobusem MZK do Tomaszowa Mazowieckiego. Uczyli się poruszać środkami komunikacji miejskiej, kupować bilety, poruszać po mieście i korzystać z informacji zawartych na planie miasta. Dodatkową atrakcją był udział uczniów w seansie filmowym w tomaszowskiej galerii. Następnie uczniowie udali się na spacer i podziwiali dekoracje świąteczne.

Czytaj więcej: Poznajemy nasze miasto powiatowe- Tomaszów Mazowiecki

Twórcze zabawy

20190109 141501Uczestnicy świetlicy bardzo chętnie bawią się wspólnie i budują z klocków… Lubią rysować, malować i budować np. statki, samoloty i pociągi. Ostatnio poznawali Titanica, którego następnie zbudowali.

Mikołajki

20181206 135108Pewno każdy z nas lubi dostawać prezenty, a szczególnie miłe są te pochodzące od Mikołaja. Uczestnicy świetlicy szkolnej też zabawili się w Świętego Mikołaja- obdarowywali innych prezentami i sami je otrzymali. Były wspólne zabawy, słodkości i dużo radości…

Udział w Akcji „Góra Grosza”

20181218 131753Uczniowie naszej szkoły włączyli się jak co roku w akcję „Góra Grosza” wspólnie z Samorządem Uczniowskim i panią pedagog. Podczas zajęć świetlicowych odbyło się wielkie liczenie zebranego bilonu. Uczniowie spisali się na medal nie tylko podczas zbiórki alei w czasie liczenia pieniędzy. Do następnego razu…

Czytaj więcej: Udział w Akcji „Góra Grosza”

Wspólne gry i zabawy…

zdjcia magda nowe 296Podczas oczekiwania na powrót do domu miło jest spędzić czas z koleżankami i kolegami nie tylko ze swojej klasy. Można pograć w gry planszowe, robić prace plastyczne i bawić się klockami. A podczas wspólnej zabawy szybko mija czas.

Czytaj więcej: Wspólne gry i zabawy…

Andrzejkowe wróżenie

magda 18 058Jak tradycja każe w Wigilię Świętego Andrzeja odbyły się w świetlicy szkolnej wróżby Andrzejkowe, którym towarzyszył zapach książek bibliotecznych, świec i kadzideł wzmagany odpowiednimi efektami muzycznymi. Były wróżby ze skórek jabłka, szpilek, kart a nawet obrączki. Było mnóstwo zabawy, śmiechu i nadziei na kolejne lata… Wszyscy notowali w pamięci co przyniesie im los, czasem ze śmiechem na ustach ale byli i tacy, którzy potraktowali tę zabawę zupełnie poważnie.

Czytaj więcej: Andrzejkowe wróżenie

Królewska gra- szachy

magda 18 035Wszyscy wiedzą od wieków, że szachy to królewska gra, a my postanowiliśmy nauczyć się w nią grać. Rozwija myślenie logiczne, wyobraźnię przestrzenną, uczy skupienia uwagi. Młodsi postanowili rozpocząć od nauki gry w warcaby, a tak to wyglądało….

Czytaj więcej: Królewska gra- szachy

Tydzień życzliwości w świetlicy szkolnej

magda 18 008W świetlicy szkolnej wychowawcy wspólnie z pedagogiem szkolnym zorganizowali TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI podczas, którego odbywały się pogadanki, wspólne wykonywanie prac plastycznych, a towarzyszyły temu dobra zabawa i miła atmosfera. Uczniowie przygotowali podczas pracy w grupach mieszanych „Kodeksy życzliwego człowieka”, a indywidualnie wykonali dla wybranej przez siebie osoby plakaty z uśmiechami i życzeniami. Uczyli się przez zabawę okazywać dobre uczucia drugiemu człowiekowi.

Czytaj więcej: Tydzień życzliwości w świetlicy szkolnej